Apartman Yönetimi bizim işimiz…

Toplanamayan aidatlar, ödenmeyi bekleyen apartmana ait ortak gider faturaları, çözüm bekleyen sorunlar derken komşuluk ilişkilerinizin bozulması bu sürecin olağan sonucudur. Oysa yaşam alanlarınız, huzura en çok ihtiyacınızın olduğu alanlardır.

Tecrübelerimiz bize göstermektedir ki apartman yönetimlerinin en büyük sıkıntısı tahsilat yani ödenmeyen aidatlar konusudur. Bir önemli diğer hususta, mevcut yönetimin gelir-gider konusunda hesap verilebilirliğinin sağlıklı olmayışıdır.

Bir tarafta aidatlarını düzenli ödeyenler, diğer tarafta sorumluluklarını önemsemeyen apartman sakinleri. Bir taraf aidatını ödeyip diğer taraf ödemediğinde gider faturaları ödenememekte ve aidatlarını ödeyen bina sakinleri de mağduriyet yaşamaktadır. Birlikte yaşamanın sıkıntıya girdiği ve can sıkıcı bir hale geldiği apartmanlarda tarafsız ve şeffaf bir yöneticiye ihtiyaç duyulur.

Kentleşmenin modern dünyaya ayak uydurması sonucu binalar giderek çok katlı ve sayıca fazla dairelerden oluşuyor. Bu durum her binanın ayrı bir yönetime ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Bazı apartmanlar ve siteler o kadar çok katlı ki tam mesaili bir yönetici mutlaka gerekli oluyor.

Yaşadığımız apartmanda huzurun, evimizde huzur ve güvenin temin edilmesi için, komşuluk ilişkilerinin bozulmaması için profesyonel bir yönetim şart. Olaylara şeffaf bakabilen, ödemeleri şeffaf bir şekilde toplayıp gerekli yerlere gönderen bir yönetim olmazsa olmaz. Tarafsız bir yönetim şirketi ile çalıştığınızda tüm bina yönetim sorunlarınızı hızlıca çözersiniz.

Yasalar sıklıkla yenilenmekte ve yalnızca uzman kişiler bu değişiklikleri yakından ve gerektiği ölçüde takip edebilmektedir. Profesyonel olarak yönetim işleri ile uğraşan firmalar yasal mevzuatları derinlemesine inceleyerek apartman, site ve rezidanslardaki gelişmelerde doğrudan ve geçerli bilgiyi sunabilmektedir.

Bu gibi durumlarda alanında uzman kurumsal bir yönetim anlayışı apartmanınız için en büyük ihtiyaç olacaktır. Valda Yönetim olarak, sizlerin yönetimsel sorunlarınıza objektif ve şeffaflıkla çözüm sunmaktayız.

Binanızın mevcut durumuna uygun en ideal yönetim teklifini almak için lütfen bizi arayın.